Ztráta v Zaječicích

27.10.2010 18:55

V další neděli jsme zajížděli na nový areál Sokola Zaječice. Ctižádostiví domácí , kteří se teprve nedávno přihlásili do oficiálních soutěží ČMFS, budují svůj sportovní areál a mají  vedle momentálně rekonstruované hlavní plochy k dispozici vedlejší náhradní hřiště. Na něm jsme také nastoupili. Úvodní pětiminutovka patřila našim hráčům, kteří se kombinačně dostávali do blízkosi soupeřovy branky. To však netrvalo dlouho a domácí začali hrozit velice rychlými protiútoky, na které naše místy dezorientovaná obranná čveřice nestačila reagovat. Asi v 15. minutě si tak za naše obránce naběhl hbitý útočník Zaječic a po zatažení k postraní čáře následovala zpětná přihrávka na nabíhajícího spoluhráče, který se z hranice malého vápna nemýlil. Po úvodní brance pokračovali naši hráči v nedůrazném způsobu hry a soupeř se znovu dostával do šancí - jednou se řítil jejich útočník zcela sám na našeho brankáře. Tentokrát v brance nastoupil Vafek, který vyběhl a v pádu stihl ránu vyrazit. Několikrát byl soupeřův atak naštěstí zastaven těsným postavením mimo hru. Naši hráči byli čím dál více nervoznější a k tomu přispíval i rozhodčí, který veškeré naše komentáře (i ty, které vůbec nebyly mířeny k jeho osobě) trastal odpískáním či dokonce žlutou kartou.

V poločasové přestávce byl hráčům důrazně vytknut styl jejich hry a především nedůraz v osobních soubojích a pasivita. To vše si vzali k srdci a na obrazu hry to ihned bylo znát. Především obrana hrála velice důrazně a po získání míče zásobovali naše přední řady přihrávkami a centry. Snaha našich hráčů byla občas překažena nesmyslným posouzením zákroků hlavního rozhodčího, který zřejmě domácím odevzdával "povinnou" 60% (nebo i vyšší) podporu. Zvláště v závěru se aktivita našich hráčů vystupňovala, do hry se dobře zapojili i střídající Šmaha a dorostenec Halda. Přišly i tři velké šance - samostatný průnik do pokutového území zakončil Michálek ml. střelou do tyče, Spilko pak nejprve hlavou nezamířil zcela přesně a důrazně a posléze nestihl zasáhnout do přízemního centru.

Ztratili jsme tak další tři body, což především ke hře předváděné ve druhém poločase mrzí.

Zpět